'cart-menu' ) ); ?>

מע"מ ומכס: כל מה שצריך לדעת כשעושים קניות ברשת.

על ידי  |  אין תגובות

איך עובד כל הקטע הזה עם מע"מ ומכס?

פעם אחת ולתמיד בואו נעשה סדר בכל מה שקשור לתשלומי מע"מ ומכס בקניות ברשת. הידע הזה פשוט יחסוך לכם כסף וכאב לב.

גלשתם באתר, בחרת פריטים מהממים, הוספתם עוד כמה והגיע הזמן לשלם. מעולה! אבל לפני שאתם מתחילים להתרגש לקראת הקנייה הבאה יש כמה דברים שכדאו שתדעו על תשלומי מע"מ ומכס כדי שלא יהיו לכם הפתעות בלתי צפויות.

מה צריך לדעת על המע"מ והמכס?

קודם כל שתדעו שהסכום שתשלמו על מע"מ ומכס מתייחס לעלות המשלוח באופן הקבוע ולא נקבעים על ידי האתרים מהם אתם מזמינים, אלה חוקים של מדינת ישראל ותקפים לגבי כל האתרים שתזמינו מהם.*

א. על הזמנה עד  $75 כולל עלות המשלוח (במידה ויש) ועד שני ק"ג אין שום מיסים! שימו לב, זה עד $75 לא כולל – כלומר כל מה שמעל $74.99 מקבל התייחסות אחרת.

ב. על הזמנה בין $75-$500 תצטרכו להוסיף 17% מע"מ כולל דמי משלוח.

ג. על הזמנה מעל $500, יש להוסיף 17% מע"מ על העלות הכוללת (כולל משלוח) ובנוסף מכס שמשתנה בהתאם למשקל ולמחיר החבילה.

אבל, וזה אבל גדול המע"מ נגבה בהתאם לסכום ששילמתם בפועל אבל הוא משתנה מאתר לאתר ותלוי מה רשום על חשבונית החבילה . זאת אומרת, שאם הזמנתם מאתר שהמשלוח עולה $10 אבל הסכום לא רשום על החשבונית, תוכלו להזמין ב-$75 בכיף. לעומת זאת אם הזמנתם ב $70 ודמי המשלוח הם $10 והם רשומים על החשבונית, הסכום הכולל יהיה $80 ותיאלצו להוסיף לשלם גם מע"מ.

אותו עקרון הוא לגבי מחירים לפני ואחרי הנחה – אם המחיר על החשבונית הוא המחיר אחרי ההנחה תוכלו לקנות יותר ואם המחירים הם אלה שהיו לפני ההנחה יהיה לכם פחות מקום לבזבוזים. תמיד חשוב לשמור את הקבלה כדי שאם תידרשו לשלם מיסים שאתם לא אמורים לשלם תמיד תוכלו להוכיח את סכום הקניה שלכם בפועל בעזרת הקבלה.

ייתכן שחבילות בעלות משקל כבד (לרוב מעל 2 ק"ג) ייפתחו במכס ואז תצטרכו לשלם עמילות מכס כדי לקבל את החבילה

ייתכן ופריטים גדולים יישלחו דרך חברת EMS  גם אם לא ביקשתם וכדי לקבל את החבילה תצטרכו להיפרד מכ-35 ₪ אותם תמסרו לשליח שיגיע אליכם הביתה.

חשוב!

5% מבין החבילות שנשלחות לארץ נעצרות במכס באופן מדגמי ושחרורן יגרור עלויות נוספות של עמילות מכס ואף עלויות נוספות.

המלצה שלי:  אם אהבתם המון פריטים הורסים ולא יכולים להתאפק (ותאמינו לי, אני מבינה אתכם :)) לפצל את ההזמנות לחבילות של $75  ולחכות 3-4 ימים בין הזמנה להזמנה כדי שהסיכוי שיאחדו לכם את החבילות יפחת. בנוסף, חבילות עד $75 ו/או עד שני ק"ג מפחיתה את הסיכוי לעלויוות נוספות של שחרור החבילה ואיחסונה בתשלום מהלך הבירור מולכם. לחצו כאן לכל הפרטים.

מועד תשלום המע"מ תלוי בסוג המשלוח

משלוח בדואר אוויר: תקבלו פתקית לבוא לאסוף את החבילה מסניף הדואר הקרוב לביתכם. בדרך כלל, אם יש תוספת מס, הסכום יהיה רשום על החבילה אותו תשלמו לפקיד/ת הדואר בדלפק.

משלוח בדואר אקספרס: חברת השליחויות תתקשר ליידע על הסכום שיש לשלם , אותו תשלמו לשליח שיגיע לביתכם.

 על בושם יש מס קניה

רוב האתרים לא שולחים בושם לישראל (והרבה מהם גם לא לק) בגלל תקנות כאלה ואחרות. למרות זאת, יש אתרים שכן שולחים אבל יש עליהם 6% מס קניה בארץ.

לשמור את הקבלה

החבילות במכס נפתחות באופן מדגמי והמיסים מחושבים לפי הקבלה שבחבילה. במידה ואין קבלה יעשו במכס הערכת שווי המוצר שלפעמים עשויה להיות גבוהה יותר מהשווי האמיתי. ולכן, כדאי לשמור את הקבלות ו/או החשבוניות (גם במייל) כדי שתוכלו לשלוח למכס ולהציג את הסכום האמיתי ששילמתם.

תשלומי עמילות מכס

במידה והמוצר נעצר במכס תצטרכו לשלם "עמילות מכס" שיגבה על ידי חברת השילוח שתביא לכם את המוצר (אלא אם כן תגיעי לאסוף אותו בעצמך) ותכסה גם את העלויות הלוגיסטיות של הטיפול במוצר.

ועוד דבר אחד, נכון ל-18 למרץ, 2014 הזמנה דרך חברת השילוח EMS תחוייבו על ידי דואר ישראל ב-35 ש"ח נוספים של דמי טיפול בחבילה שלכם. חברת השילוח הזו לרוב מקובלת באתרים הסינים אז שווה לשים לב ולהחליף את החברה אם יש אופציה כזו. בנוסף, אם תזמיני משהו גדול מימדים כמו מטריה או מגפיים ייתכן ויחליטו להיעזר ב- EMS גם אם לא ביקשתם. אמנם החבילה תגיע אליכם הבית (מאוד נוח) אבל כדי לשחרר את השליח תצטרכי להיפרד מכ-35 ש"ח. אם זה המקרה, תכתבו מייל לאתר ממנו הזמנת וייתכן ויזכו אתכם בסכום.

*1)  הנתונים הנ"ל מתחייסים למוצרים של ביגוד, הנעלה, איפור וטיפוח וקוסמטיקה. על מוצרים אחרים חל גם מס קנייה המשתנה בהתאם לקטגוריות שונות באתר של רשות המיסים.

2)  הסכומים הנ"ל מתייחסים לקניות של ביגוד והנעלה לשימוש עצמי ולא מסחרי.

יש לך שאלה? הצטרפי לקבוצה!

אנה ברודי, קניות ברשת, קניות אונליין, אתרי קניות בחו"ל, אתרי קניות, שופינג אונליין, אונליין שופינג,קודי הנחה, איך קונים אונליין, איך בוחרים מידה, annabrody, anna brody, asos, M&Co, M&S, The Hut, House of Fraser, promo code, promotion codes, promo code, asos promo code, mod cloth
הרשמו לניוזלטר שלי

את/ה צריך/ה להיות מחובר כדי לכתוב הודעה. התחברות

תגובתך בבקשה